Natáčení s rozhlasovou moderátorkou a televizní hlasatelkou Evou Mudrovou v rámci školního projektu
"Videorozhovory s významnými osobnostmi" (školní internetová kavárna, čtvrtek 28. únor 2013)
Fotografie Evy Mudrové s podpisem je vyvěšena ve školní internetové kavárně.Videorozhovor si připravili a natočili Petr Sedláček z 1. A (moderátor),
Štěpán Pravda a Daniel Vrána z 2. A (kamera) a Marcel Chrubasík z 3. A (fotoaparát, kamera).
Jednalo se o jejich vůbec první moderování či filmování v tomto školním projektu.
Za jejich práci bych jim chtěl poděkovat.
Při natáčení v publiku zasedli studenti ze třídy 2. A a 3. A.
Marek Šimoňák, ředitel školy.

Videorozhovor s moderátorkou Českého rozhlasu a České televize paní Evou Mudrovou

Ve čtvrtek 28. února 2013 proběhl ve školní internetové kavárně rozhovor s jednou z prvních českých hlasatelek rozhlasového a televizního vysílání Evou Mudrovou, která i přes svůj pokročilý věk stále moderuje pořad Apetyt v Českém rozhlase v Ostravě, kde poprvé začala pracovat před 60 lety. Celý rozhovor vedl student 1. A Petr Sedláček, ovšem skoro po celou dobu rozhovoru ho Paní Mudrová nepustila ke slovu.
V první části rozhovoru jsme se dozvěděli hlavně o počátcích vysílání ostravské televize v roce 1955 a o tom, jak paní Mudrová začínala v rozhlase. K oběma médiím se dostala paní Mudrová víceméně náhodou, což je docela typické i pro její pozdější život. Zároveň jsme se dozvěděli informace o fungování rozhlasu, které se nikde nedočtete. Většina příhod z rádia i televize byla z dnešního pohledu vtipná, ale věřím, že tehdy dokázala i pěkně znepříjemnit život.
Velmi mě zaujal popis situace v roce 1968. Přesto, že bylo po vpádu vojsk Varšavské smlouvy přímo zakázáno vysílat, Český rozhlas v Ostravě vysílal, přesněji řečeno paní Mudrová vysílala. A to ne přímo z hlasatelny, ale ze studia, kde se jindy připravovaly divadelní hry v rozhlasové úpravě. Díky tomu se na to tehdy nepřišlo. Po roce 1968 musí Eva Mudrová z rozhlasu odejít a najít si novou práci. Bohužel kvůli špatnému kádrovému profilu je to značný problém. Nakonec jí opět pomůže náhoda. V Martinovských mlékárnách potkává vysoce postaveného komunistu, který si ji pamatuje z vysílání Ostravské televize a jako mladý byl do ní zamilovaný.
Po revoluci se paní Mudrová, stejně jako mnoho dalších, kteří odešli v roce 1968, vrací do Českého rozhlasu, kde moderuje dodnes.
Závěrem musím říct, že ačkoliv jsme měli ve škole rozhovory se známějšími osobnostmi, například s moderátorem Václavem Moravcem či s europoslancem Evženem Tošenovským, považuji tento rozhovor za nejlepší ze všech. Nejspíš proto, že byl uvolněnější, vtipný a přitom i velice podnětný.

Albert Diok, student 3. A
Fotogalerie
Natáčení s rozhlasovou moderátorkou a televizní hlasatelkou Evou Mudrovou
- fotogalerie