Finále 7. ročníku dějepisné soutěže "O cenu Dominika Haška"Dějepisná soutěž "O cenu Dominika Haška" (učebna výtvarné výchovy, středa 16. duben 2014)

Uprostřed měsíce dubna se uskutečnila jako každý rok dějepisná soutěž "O cenu Dominika Haška". Naši studenti se shromáždili v učebně výtvarné výchovy, aby sledovali celý průběh akce. Soutěžilo se v mluvené a obrazové prezentaci některého světového města/oblasti a soutěžící museli představit historii vybraného místa, kulturu, památky, přírodu a další zajímavosti.
Po oficiálním přivítání ředitelem školy studenti předvedli v anglickém jazyce své prezentace. Ve hře figurovaly tři týmy: třídu 1. A reprezentovali Kateřina Riedlová a Marek Warmuž (téma prezentace – Dubaj), třídu 2. A zastupovali Filip Řehulka a Jan Tomášek (téma prezentace – Jeruzalém), za třídu 3. A bojovaly Uyen Ha Cam a Beáta Řezníčková (téma prezentace - Havaj). Soutěžící byli zajisté nepatrně nervózní, na jejich vystoupeních to však nebylo znát. Vše zvládli s přehledem a vedli si velmi dobře. Až do konce soutěže nebylo jisté, kdo vyhraje. Porota ve složení Mgr. et Bc. Marek Šimoňák, Mgr. Hana Kurillová, Mgr. Petr Popule a Ing. Miroslav Wisnar musela hodně dlouho zvažovat vítěze. Nádherné 1. místo získali nakonec studenti 2. A Filip Řehulka a Jan Tomášek, kteří absolvovali prezentaci i v převlecích typických pro různé skupiny obyvatel Jeruzaléma. Vyhráli pěknou cenu věnovanou hlavním sponzorem panem Ing. Miroslavem Wisnarem – zájezd do evropského města dle vlastního výběru. I dvojice na dalších místech získaly za své práce hezké ceny v podobě knižních poukázek.
Vítězům blahopřejeme!

Petra Husárová a Kateřina Riedlová, studentky 1. A

 

Fotogalerie
Finále 7. ročníku dějepisné soutěže "O cenu Dominika Haška"
- fotogalerie
 Vyhlášení 7. ročníku dějepisné soutěže "O cenu Dominika Haška"

S propozicemi a podmínkami 7. ročníku dějepisné soutěže "O cenu Dominika Haška" budou studenti ve všech třídách našeho gymnázia seznámeni v měsíci září 2013. Tento ročník naváže na velmi úspěšný předcházející ročník. Tak jako v předešlém ročníku mohou soutěžit nejen jednotlivci, ale také dvojice.

Podmínky účasti v soutěži:

1. Prezentace v angličtině vytvořená v prostředí Google Apps nebo Microsoft PowerPoint, která bude zaměřená na historii, historické památky a zajímavosti z jakéhokoli hlavního města na světě.
V první fázi soutěže (září – březen) budou mít soutěžící za úkol přípravu této prezentace, která bude obsahovat krátké představení země (geografie, historie, kultura), do které město patří. Poté už se jednotlivé slidy prezentace budou zaměřovat na historické památky, kulturu, umění a zajímavosti vybraného města. Na jednotlivých slidech mohou být pouze mapy, obrázky, fotografie, krátká videa nebo odkazy. Jednotlivé slidy nebudou obsahovat žádný psaný text. Z psaného textu je povolen pouze např. název památky, náměstí, obrazu.

Termín odevzdání prezentace předsedovi odborné poroty:

- konec měsíce března 2014
2. V měsíci dubnu 2014 soutěžící v internetové kavárně školy představí své prezentace pomocí notebooku (tabletu) a dataprojektoru odborné porotě a spolužákům. Komentář k této "virtuální procházce městem" bude v anglickém jazyce.

Složení odborné poroty:

Předseda:
- Mgr. Hana Kurillová
Členové:
- Mgr. Petr Popule
- Mgr. et Bc. Marek Šimoňák
- Ing. Miroslav Wisnar (spolumajitel Cestovní kanceláře CK WISNAR). Tato cestovní kancelář věnovala do 7. ročníku dějepisné soutěže "O cenu Dominika Haška" hlavní cenu. Jedná se o čtyřdenní až pětidenní zájezd do jednoho z těchto evropských měst:
- Berlín
- Londýn
- Paříž
- Řím
Město pobytu si zvolí vítěz (vítězové) v termínu od května do října 2014.
Soutěžící, kteří se umístí na 2. a 3. místě, budou odměněni pamětním listem a knižní poukázkou do Domu Knihy Librex v Ostravě v hodnotě 1000,- Kč (2. místo) a 700,- Kč (3. místo).

Marek Šimoňák,
ředitel školy (3. červen 2013)

London = Westminsterský palác.
Paris = Eiffelova věž.
Roma = Koloseum.
Berlín = Braniborská brána.

Berlín.
Berlínská televizní věž s pohledem na město.
Vítězný sloup, Pamětní kostel císaře Viléma.
Řeka Spréva, Braniborská brána.

Londýn.
Panorama Londýna (2008).
Zvedací most Tower Bridge, Londýnské oko (Kolo tisíciletí).
Westminsterský palác.

Paříž.
Martovo pole s Eiffelovou věží a obchodní čtvrtí La Défense.

Řím.
Koloseum, Památník Viktora Emanuela II.
Náměstí republiky, Andělský hrad.
Fontána di Trevi, Bazilika sv. Petra ve Vatikánu.
Letecký pohled na historické centrum Říma.

Vše o dějepisné soutěži "O cenu Dominika Haška" - naleznete zde.

Novinky


28. 06. 2014 | Novinky
Předávání vysvědčení v Monacu na Azurovém pobřeží


17. 06. 2014 | Novinky
Studenti mapují pamětní desky


15. 06. 2014 | Po škole
Informace pro studenty nastupujícího 1. ročníku


30. 05. 2014 | Po škole
Štěpánova divadelní anabáze


29. 05. 2014 | Po škole
Ústní maturita 4. A


23. 05. 2014 | Po škole
Přírodní vědy v jogurtu - video


19. 05. 2014 | Po škole
Motivation Video for Foreign Languages


17. 05. 2014 | Po škole
Přízraky – novodobá strašidla v Aréně


13. 05. 2014 | Novinky
Putovní výstava "Příběh Jana Zajíce"


11. 05. 2014 | Po škole
Edukační dny 2014


Novinky »