Via ferraty a vysokohorská turistika v Totes Gebirge ve východních Alpách v Rakousku (pátek 3. říjen - neděle 5. říjen 2014)
 
Byl to můj nejlepší a nejkrásnější horolezecký zážitek, i když mě to stálo všechnu moji sílu. I přesto, že z té únavy nechodím, jsem si tuto výpravu opravdu užila a jsem ráda, že jsem tam mohla být z tak úžasnou partou. Už se těším na další výpravu. Všichni jsme si sáhli na dno, všichni jsme to dokázali, všichni jsme na sebe pyšní a děkujeme úžasným instruktorům Marku Šimoňákovi a Danovi Svobodovi. Děkujemeee !!!
 
Kristýna Nehudková, studentka 2. A - Gymnázium EDUCAnet Ostrava

Letošní ferraty mě oproti loňskému ročníku překvapily svou obtížností. Tím ovšem nechci říct, že jsme s tím měli nějaké výrazné problémy! Právě naopak! Největší brzdou se ukázal být pán profesor Svoboda, jenž měl neustálou tendenci pořizovat nové a nové fotky. Celkově jsem si to vše náramně užil a opět jsem se seznámil s novými osobami, s nimiž stojí zato se udržet v kontaktu.

Ale neberte si to nijak osobně, pane profesore!

Šimon Jarolím, student 3. A - Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku

Alpy končily až v oblacích. Výhled, který nikdy neomrzí. Neopakovatelný zážitek.

Tomáš Macek, student 1. A - Gymnázium EDUCAnet Ostrava

Skvělý, náročný adrenalinový zážitek, ve skvělých a bezpečných Mrtvých horách v Rakouských Alpách. Výhledy na Alpy byly dechberoucí a pocit z pokoření nejtěžší ferraty v Mrtvých horách k nezaplacení. Po třech dnech na horách nohy sice dost bolely, ale stálo to za to.

Jakub Kolařík, student 6. A - Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku

Letošní vyjížďka do Alp se mi velmi líbila, terén byl náročnější než minulý rok a počasí nám taky vyšlo velmi dobře. Doufám, že se nám podaří příští rok zopakovat přinejmenším stejně tak dobrou vyjížďku.

Jan Tomášek, student 3. A - Gymnázium EDUCAnet Ostrava

První den nám vyšlo počasí úžasně, sice nástup na ferraty samotné byl strašný, ale nemůžu říct, že by mi to za to nestálo. Druhý den byl nástup celkem v pohodě, bylo pod mrakem, ale když jsme vylezli na vrchol, tak se vyjasnilo. Nejhorší asi byla cesta zpět k autu, protože jsme byli unavení a cesta byla mokrá a kluzká po dešti. Každopádně jsem si to užil naplno a příští rok asi pojedu znovu.

Tomáš Kaloč, student 3. A - Gymnázium EDUCAnet Ostrava

Bylo to super. První výšlap byl o dost lehčí a více než na ferratách jsme chodili pěšky. Druhý už byl o dost těžší a už jsme byli více na ferratách. Celkově to bylo moc dobré a příště asi pojedu zase.

Jonáš Jarolím, student 1. A - Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku

 
 


 

 

Via ferraty a vysokohorská turistika v Totes Gebirge ve východních Alpách v Rakousku (pátek 3. říjen - neděle 5. říjen 2014) Pozvánka
 
 
Pohoří Totes Gebirge, ležící cca 80 km jižně od Linze, nabízí ideální prostor pro turistiku, lezení i tzv. ferraty, zajištěné "železné" cesty. Adrenalinoví nadšenci mají v rámci této akce možnost vyzkoušet si vysokohorskou turistiku a lezení na ferratách, obtížnosti B-D, seznámit se s bezpečnostními zásadami pohybu po zajištěných skalních cestách a zažít nezapomenutelný víkend v krásném prostředí vápencových Totes Gebirge.
Akce je určena pro maximálně 12 studentů (+ 3 instruktory), kteří již dosáhli věku 16 let.
Pro pohyb ve vysokohorském terénu a na via ferratách musí být vhodné a stálé počasí, proto se program akce přizpůsobí aktuálním klimatickým podmínkám. Povinnou výstroj a výzbroj na via ferratu, jistící set s horolezeckým úvazkem a horolezecká helma, jsou zajištěny a pronájem vybavení je zahrnut v ceně.

Termín:
- pátek 3. – neděle 5. říjen 2014

Program:
- 1.den - příjezd do Hinterstoderu a výšlap na chatu Prielschutzhaus (1420 m n.m.), instruktáž, bezpečnostní pravidla pohybu na via-ferratách
- 2. den - výstup na Spitzmauer (2446 m n.m.) ferratou Stodertaler steig a poté sestup na chatu Prielschutzhaus
- 3. den - výstup ferratou Bert-Rinesch Steig na nejvyšší štít pohoří Totes Gebirge - Grosser Priel (2515 m n. m.) - sestup do Hinterstoderu, v nočních hodinách příjezd do Ostravy a Frýdku-Místku

Ubytovaní:
- horská chata Prielschutzhaus. Spát se bude ve společné noclehárně alpského typu. Každý má k dispozici polštář a deku. Vlastní spacák není nutný, vložka do spacáku ano! Toalety a sprchy jsou společné na patře.

Stravování:
- vlastní strava, popřípadě možnost zakoupit jídlo na chatě (cca 4€ polévka, 9 € hlavní jídlo)

Cena: - 2500 Kč,- zahrnuje:
- 2x nocleh na chatě, zapůjčení povinného vybavení na ferraty, pojištění, dopravu

Cena nezahrnuje:
- stravu

Instruktoři:
- Daniel Svoboda, Marek Šimoňák

Přihláška a informace:
- Marek Šimoňák
 
 
Nejvyšší štít pohoří Totes Gebirge - Grosser Priel (2515 m n. m.).
 
 
Spitzmauer (2446 m n.m.).
 
 
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ferraty v pohoří Raxalpe v rakouských Alpách (pátek 4. - neděle 6. říjen 2013)

Vysokohorská turistika v pohoří Raxalpe v rakouských Alpách (28. září 2012)
 
Vysokohorská turistika v pohoří Raxalpe v rakouských Alpách - den 2 (29. září 2012)

Vysokohorská turistika v pohoří Raxalpe v rakouských - den 3 (30. září 2012)