Výukové dopoledne: Láska v digitálním věku (pátek 15. duben, učebna výtvarné výchovy)

Když se mezi mé spolužáky dostala mylná informace o tom, že přednáška bude na téma plagiátorství, nejeden zvažoval, zda by nebylo lepší, kdyby nakonec zůstal doma a udělal si všechny úkoly na další den -:). Tak jsme někteří v těch chmurných představách vešli do učebny výtvarné výchovy a co nejpohodlněji jsme se pokusili usadit.
Už po prvních pár větách se všechny naše falešné domněnky rozplynuly a některým už podle jejich výrazu na tváři očividně spadl kámen ze srdce, když pochopili, že přednáška není tedy o plagiátorství, ale o několika různých tématech z oboru sociologie. Já jsem si naopak jistý, že přednáška nakonec některé zaujala natolik, že sloužila jako podnět se nad tématy později zamyslet.
Přednáška nás seznámila s několika komplexními a nejednoznačnými problémy, kterým čelíme my i naše společnost. Šlo například o potíže s komunikací a o to, jak nové technologie ovlivňují naše vztahy; o krizi mužství - jak se mění postavení muže v rodině a společnosti, a nebo o to, jakým problémům musíme čelit ve své rodině či při hledání osobní identity.
Kdybych měl zdůraznit jednu věc, která se mi na přednášce líbila nejvíce, tak určitě to, jak každý na sobě mohl pocítit, že se ho tyto problémy skutečně týkají. Tímto bych chtěl panu doktoru Vladimíru Šilerovi poděkovat za velmi poutavou přednášku.

PS: chtěl bych všechny studenty upozornit na soubor, který byl vytvořen k této přednášce, můžete tam najít opravdu hodně zajímavých a užitečných informací.
http://uloz.to/xEFMjaBz/laska-v-digitalnim-veku-rar#download
(heslo: educanet)

Michal Milis, student 3. A

 
Výukové dopoledne: Láska v digitálním věku (pátek 15. duben, učebna výtvarné výchovy)

Dne 15. 4. k nám na školu přišel v rámci výukového dopoledne ThLic. Vladimír Šiler, Dr., který je profesorem na Ostravské univerzitě. Přednášel na téma Láska v digitálním věku. Postupně nám představil problémy naší generace spjaté s moderními technologiemi. Na časové ose popsal vývoj techniky, písmem počínaje a konče chytrými telefony a všemi jejich výhodami i nevýhodami. Dopodrobna rozebíral největší problém dnešní doby - a to problém s komunikací mezi mladými lidmi. Snad jsme se všichni nad tímto tématem zamysleli, protože každého z nás technika více či méně ovlivňuje. Pan profesor se snažil různými úvahami přijít na řešení těchto problémů, ale je jen na nás, jestli to necháme být tak, jak to je, anebo se pokusíme tuto situaci zlepšit a začneme sami u sebe.

Daniela Bartečková, studentka 2. A