Výlet třídy 4. A do Prahy (středa 6. - pátek 8. listopad 2015)

Od středy 6. listopadu až do pátku 8. listopadu absolvovala naše třída 4. A svůj poslední výlet - tentokrát do Prahy. Všechno proběhlo v pořádku a vrátili jsme se nejen s novými příběhy, ale také s větším obnosem peněz. Jak je to možné? K tomu se dostanu.
Z čekání na Hlavním nádraží v Ostravě vám toho moc neřeknu. Jelikož se jednalo o sraz v ranních hodinách, podařilo se mi úspěšně si zapomenout vše, co je možné, a vyrazit nejlépe s neplánovaným pětiminutovým zpožděním. Naštěstí se mi podařilo na nádraží dorazit zhruba stejně s vlakem, takže jsem mohl spolu s ostatními nastoupit.
Po několikahodinové cestě jsme dorazili do našeho hlavního města, Prahy. Nebo alespoň na nádraží, ze kterého jsme se vydali směrem k ubytování prostřednictvím metra.
V samotné hostelu "Franz Kafka" jsme si odložili svá zavazadla a bez zátěže jsme se tedy vydali na procházku Prahou.
 
 
Den 1 (středa 6. listopad 2015)

Naše první vycházka byla skrz Staroměstské náměstí, Týnský chrám, Prašnou bránu, Obecní dům a Václavské náměstí, kde byl první obědový rozchod.
Paradoxní je, že když přišel čas rozdělit se, pohybovali jsme se spořádaně a uceleně k nejbližší kavárně či restauraci. Následný sraz byl opět u našeho hostelu.
Po prvním srazu u hostelu nám rychle došlo, že dochvilnost některých členů naší skupiny není zrovna ukázková, a tak jsme dostali spásný nápad, vybírat poplatky za pozdní příchod. Tento nápad byl rychle schválen a zanedlouho se už naše peněženka na pokuty začala plnit prvními desetikorunami. Ještě v ten samý den jsme si pak společně připomenuli události Heydrichiády prohlídkou a filmem v Památníku při chrámu sv. Cyrila a Metoděje. Poté, už se setměním, jsme u nedalekého Tančícího domu dostali rozchod.

Den 2 (čtvrtek 7. listopad 2015)

Již v 7:10 jsme se sešli před hostelem a navzdory faktu, že byl sraz doslova jen o několik pater pod místem, kde jsme spali, se i zde někteří dostavili pozdě, což činilo naši peněženku opět o něco plnější. Dlouho jsme však nečekali a vyrazili jsme na prohlídku prostor Národního divadla od podzemí až na balkon, doprovázenou poutavým komentářem. Dále jsme navštívili most Legií, Újezd, Petřín, Strahovský klášter, Pražský hrad, dále následovala návštěva jednání v Poslanecké sněmovně, kde nás přesvědčili o tom, že se zde pravidla generují a mažou podle momentální potřeby. Netřeba zmiňovat, že ostatně jsme se do sněmovny nedostali napoprvé. Když jsme se pokusili o vstup podruhé, podařilo se nám to. Zhruba po hodině sledování diskutujících poslanců jsme pak byli znovu vyhoštěni. Večer následovalo další volno.

Den 3 (pátek 8. listopad)

Při našem posledním dnu jsme procházeli Židovskou čtvrtí k Anežskému klášteru, odkud jsme měli rozchod a poslední osobní volno zakončené čekáním na vlak. Touto dobou naše společná peněženka čítala přes 500 korun, což se nám rozhodně bude hodit pro náš nadcházející stužkovací večírek.

Ve výsledku to byl jeden z nejlepších výletů, které jsem s touto třídou absolvoval. Možná je to tím, že už se lépe známe, možná tím, že jsme nejeli na pro mne neznámé místo. Tak či tak se mi výlet opravdu líbil.

10/10 – Jel bych znova…

Petr Sedláček, student 4. A

 
Sbírka.
 
 
Výlet třídy 4. A do Prahy
- fotogalerie